Jihoafrické safari a tajemný Madagaskar Zájezdy Madagaskar, Jihoafrická republika - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Madagaskar, Jihoafrická republika

název zájezdu: Jihoafrické safari a tajemný Madagaskar


Země:
 
Madagaskar, Jihoafrická republika
Typ zájezdu: Kombinovaný
Podtyp zájezdu: safari, za sluncem, za mořem
Ubytování: Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Johannesburg, Jardin Vanille
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 25.06.2018
Konec zájezdu: 09.07.2018
Počet nocí: 12
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
85 990,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
590,- KčCestovní zdravotní pojištění
1 490,- KčPřipojištění proti stornu, pojištění zavazadel atd.
30 400,- KčProdloužení pobytu u moře: Hotel Jardin Vanille (4 noci)

Cena zahrnuje:
 
* mezinárodní i vnitrostátní letenky vč. letištních tax v optimální knihovací třídě (rezervovanou s dostatečným časovým předstihem)

Jihoafrická republika:
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v pohodlných lodžích ve dvoulůžkovém pokoji (4x)
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího řidiče/průvodce
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* noční safari
* návštěva soukromé rezervace
* Krugerův národní park
* historický Dullstroom
* Blyde River Canyon
* Bourke’s Luck Potholes

Zákonné pojištění CK proti úpadku

Madagaskar:
* ubytování, dopravu a výlety s anglicky mluvícím průvodcem


Cena nezahrnuje:
 
* vízum na Madagaskar: 30 EUR - platba na letišti
* volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 1490,- Kč
* odletové taxy cca 3 USD / vnitrostátní let a 19 USD / mezinárodní let.

Poznámka:
 
Dopřejte to si to nejlepší z Afriky: jedinečnou přírodu na safari v Jihoafrické republice, poznávání tajemného a exotického Madagaskaru s možností prodloužení cesty o pobyt na pláži v Nosy Be, nebo kombinaci Mauriciem.


  

Další termíny


25.06.2018 - 09.07.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
02.07.2018 - 16.07.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
09.07.2018 - 23.07.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
16.07.2018 - 30.07.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
23.07.2018 - 06.08.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
30.07.2018 - 13.08.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
06.08.2018 - 20.08.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
13.08.2018 - 27.08.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
20.08.2018 - 03.09.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
27.08.2018 - 10.09.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
03.09.2018 - 17.09.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
10.09.2018 - 24.09.2018 15 dní od 85 990,- Kč  
17.09.2018 - 01.10.2018 15 dní od 85 990,- Kč  

program zájezdu


Dovolená pro aktivní
 Jihoafrická republika

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


  
   

   

Expediční vozidlo
 Jihoafrická republika

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


  
   

   

Průvodce
 Jihoafrická republika

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

  
   

   

1. den Odlet z Prahy
 
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, přestup na linku do Johannesburgu.

  

2. den Přílet do Johannesburgu
 Jihoafrická republika

Přílet do Johannesburgu. Po příletu a vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do lodge a ubytování. Odpoledne můžete využít k odpočinku po cestě v zahradě nebo u bazénu. Další možností je třeba výlet s průvodcem do Soweta (fakultativně).

 Greenfire Lodge Johannesburg 
   

   

3. den Johannesburg – Bush Lodge
 Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

snídaně - večeře

  
   

   

4. den Bush Lodge
 Jihoafrická republika

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře

  
   

   

Braai
 
Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

  
   

   

5. den Panorama Route - Hazyview
 Jihoafrická republika

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejlepší palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit, budete zde mít čas na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a cestou se zastavíte v tradiční vesnici příslušníků kmene Shangan. Navečer dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

Snídaně – večeře

 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

6. den Krugerův národní park
 Jihoafrická republika

Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

Brunch – večeře

 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

Krugerův národní park
 
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

  

7. den Návrat do Johannesburgu
 Jihoafrická republika

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni. Ubytujete se ve vám už známé lodži, kde strávíte svoji poslední noc před odletem na Madagaskar.

snídaně

 Greenfire Lodge Johannesburg 

8. den Johannesburg - Madagaskar
 Madagaskar

Brzy ráno si dáte snídani v lodži, pak bude následovat transfer na letiště a odlet do madagaskarského Antananarivo.
Po příletu přivítání naším místním zástupcem a transfer do hotelu. Přenocování.

Na Madagaskaru vás v následujících dnech čeká okruh klasickým vozem/mikrobusem.

  

9. den Antananrivo
 Madagaskar

Dnes se po snídani s průvodcem vydáte na výlet za poznáním Antananarivo, kterému se familiárně a zkráceně přezdívá "Tana". Čeká vás procházka po starém městě, objevování současných zákoutí metropole i cesta do Ambohimanga Rova - prvního hlavního města Madagaskaru.

  
   

   

10. den Národní park Andasibe
 Madagaskar

Dnes vás čeká odjezd z Tany do NP Andasibe-Mantadia. Vede přitažlivou madagaskarskou krajinou plnou travnatých kopců a baobabů. Po odpoledním příjezdu do 3* tradiční madagaskarské lodže se ubytujete a můžete odpočívat po dlouhé cestě, nebo objevovat další taje okolní bohaté přírody. Večerní výlet za nočními zvířaty.

  
   

   

11. den Národní park Andasibe
 Madagaskar

Dnes budete mít celý den na objevování okolní přírody s Vaším průvodcem. V tomto horském národním parku budete mít možnost spatřit různé druhy plazů, ptáku a obzvlášť velké množství lemurů, zejména pak lemura Indri, který je největším druhem a připomíná spíše medvídka. Inri uslyšíte také "zpívat" a právě dnes se brzy ráno, za mlhy, vypravíte do míst, kde se tento druh vyskytuje nejhojněji a jedinci spolu komunikují zpěvavým hlasem. Určitě také spatříte další druhy jako red-bellied lemur, brown lemur, lesser bamboo lemur, noční lemury - brown mouse
lemur, greater dwarf lemur (září/říjen - květen), Eastern woolly lemur, sportive lemur, nebo vzácný aye aye.

  

12. den Akanin ny Nofy
 Madagaskar

Po snídani vás čeká odjezd na pobřeží, až do rybářské vesnice Manambato, kde se nalodíte a člunem se přepravíte kanály Pangalanes až do Ankanin'ny Nofy, což v překladu znamená „Hnízdo snů“
Po setmění vás čeká skvěly dobrodružný výlet lodí k místu, kde žije vzácný lemur Aye Aye (Ksukol ocasatý), kterého je jinak velmi těžké spatřit.

  
   

   

13. den: Akanin ny Nofy
 Madagaskar

Výlet po oblasti Akanin´Ny Nofy. Poznáte přírodu a vody jezera Ampitabe. Prohlídka výjmečné soukromé rezervace Palmarium, která se pyšní unikátními madagaskarskými palmami, stejně jako množstvím lemurů.


  
   

   

14. den Návrat do Antananarivo
 Madagaskar

Po posledním dni v Akanin'ny Nofy vás čeká odjezd zpět do Antananarivo.
Večerní odlet zpět domů.

  

15. den: Přílet
 
Přílet do Prahy.

  

Prodloužení o pobyt u moře v NOSY KOMBA
 Madagaskar

Po náročném programu bude největší odměnou odpočinout si na překrásných plážích Indického oceánu.
Nabízíme Vám balíček 4 nocí (možnost po dohodě prodloužit) v nádherném hotelu na ostrově Nosy Komba + letenky (Antananarivo - Nosy Be a zpět)
V ceně je kromě letenek a ubytování (standardní dvoulůžkový pokoj) se snídaní také transfer z letiště v Nosy Be (auto + loď) a zpět.


 Jardin Vanille 
   

   

Hotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Hazyview


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Mpumalanga
Popis: Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.
Typ ubytování: Safari lodge
Poloha: Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň: 2* plus
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, parkování, letní terasa, kuchyňka, gril, bazén, bar
Sport v místě: treking
Sport v okolív: treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Johannesburg


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Johannesburg
Popis: Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.
Typ ubytování: 
Poloha: Okraj města
Úroveň: 3*
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, parkování, letní terasa, jídelna, bazén, bar
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Jardin Vanille


Země:
 
Madagaskar
Lokalita: 
Popis: Hotel Jardin Ville (Ecolodge) se nachází na malém ostrůvku Nosy Komba v Indickém oceánu (mezi Madagaskarem a oblíbeným letoviskem, ostrovem Nosy Be).
Díky své poloze nabízí maximální klid a odpočinek těm, kteří hledají vysoce kvalitní služby a zázemí např. po poznávacím okruhu po Madagaskaru. Je ideálním místem pro nerušený odpočinek u moře.

Vzdálenost je pouhých 50 min. od letiště Nosy Be a 15 min od přístavu.
Hotel se nachází přímo u moře, na mírném na svahu nad mořem a nabízí tak překrásné výhledy.
Ubytování
8x bungalov (35m2) s terasou (8-10m2)
1x suita (108m2).
Všechny bungalovy jsou vybaveny moskytiérami, stropními větráky a velkou koupelnou s horkou vodou.

V hotelu možnost zajištění výletů po okolí, šnorchlování, potápěčské výlety, rybaření, pozorování velryb a další.Pláž u hotelu je malá, ale s nádherným bílým pískem.

Elektřina je z generátoru od 5 hod. ranní do 22.-23. hod. večerní.

Naše mínění: ideální hotel pro ty, kteří hledají vyvážený poměr mezi cenou a komfortem, a zároveň preferují malý privátní hotýlek, s ekologickým přístupem k nádherné krajině a moři a také hledají klidné místo s minimem hostů.

Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo na pláži
Úroveň: 3* plus
Vybavení: restaurace, recepce, internet, bar
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 25.06.2018-09.07.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (85 990,- Kč)   osob  
Cestovní zdravotní pojištění (590,- Kč)   osob  
Připojištění proti stornu, pojištění zavazadel atd. (1 490,- Kč)   osob  
Prodloužení pobytu u moře: Hotel Jardin Vanille (4 noci) (30 400,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Dalmácie De Luxe
Dalmácie De Luxe
Chorvatsko
Admiral Grand Hotel
06.06.2018-10.06.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 19500,- Kč
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
Velká cesta východní Kanadou a USA
Velká cesta východní Kanadou a USA
Kanada

01.08.2018-15.08.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 83090,- Kč
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Spojené státy americké

01.06.2018-15.06.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 48690,- Kč